Aplikace Můj stav

Před několika málo dny jsme v TopMonks dokončili iOS aplikaci na zakázku s názvem Můj stav. Nebyla by to česká iOS scéna, kdyby se na aplikaci nesnesla vlna kritiky. Obvykle na podobné věci nereaguji, ale protože jedna z kritik zaznívá od mých bývalých kolegů, nedá mi to.

“Česká spořitelna vydala aplikaci Můj stav. Na těchto aplikacích si vždy uvědomím jak jsem rád, že v tomhle světě nemusím dělat …
Kromě toho, že to není ani iPhone 6 ready, že to vlastně vůbec nedává smysl, když na informaci o zůstatku na Today screen musím pokaždé čekat 5s což je o cca. 4s déle než jsem ochoten čekat, že to je vlastně stejná informace jako v app, takže šlo jen o to mít tu “inovaci” být na Today screen …
Takže zatím stále vede Raiffaisen, u které jediné mám pocit, že to fakt dělal někdo, kdo iOS uměl a byl lidmi z banky dostatečně poslouchán :-)”

Kromě toho, že to není ani iPhone 6 ready …

V době kdy vznikalo zadání se o iPhone 6 pomalu ani nevědělo. Kdo se pohybuje v této korporátní sféře ví, že schvalování je běh na dlouhou trať. Ano, podpora iPhone 6/6+ bude. Ale je lepší vydat něco hned, byť to má nedostatky podobného ražení, než neustále vyvíjet a čekat až to bude perfektní. To totiž nikdy nenastane.

… že to vlastně nedává smysl, když na informaci o zůstatku na Today screen musím pokaždé čekat 5s …

Na zůstatek se čeká průměrně 1-2s. Chápu, 5s působí bůlvárněji, vějička pro čtenáře. Ale připomínku beru, určitý prostor ke zrychlení tu je.

… že to je vlastně stejná informace jako v app, takže šlo jen o to mít tu “inovací” být na Today …

Takový Fantastical zobrazuje schůzky, které vidím i v aplikaci. Pomocí PCalc můžu používat kalkulačku na Today obrazovce, stejně jako v aplikaci. Neboli všechny widgety na Today obrazovce nedávají smysl. Úsměvné.

… že to fakt dělal někdo, kdo iOS uměl …

Aplikaci jsem dělal já – komplet. A iOS zjevně neumím, proto jsem 5 let spolupracoval s kritiky. Tenhle komentář zní jako kopání do skoro vlastních řad – bývalých.

Abych to uzavřel. Korporátní sféra není jednoduchá. Schvalovací procesy, běh na dlouho trať, testování a člověk si nemůže jen tak udělat co chce a to někdy dost bolí. Celá aplikace, byť je velmi jednoduchá, stála docela dost úsilí a jsem rád, že jsem na ní mohl pracovat. Minimálně jsem získal další neocenitelné zkušenosti z korporátní sféry a přiučil se i pár nových věcí z oblasti bezpečnosti.

Abych to parafrázoval v podobném duchu – na podobných komentářích si vždy uvědomím jak jsem rád, že už s některými lidmi nemusím spolupracovat, protože podobné komentáře mi vadili i v době kdy jsem byl součástí jejich týmu. Jinak fajn partička, ale s tímhle jsem se nikdy nebyl schopen stotožnit.

P.S. A lidi jsou happy … To je to co nás zajímá nejvíc.

App Store - Rating and Reviews